Przejdź do treści

Książki – idealne prezenty na święta bożonarodzeniowe!

  • przez

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, który pomimo szalejącej za oknem zimy, jest niezwykle ciepły i przytulny. To czas, który od razu kojarzy się ze świętami bożonarodzeniowymi, czasem spędzonym wspólnie z bliskimi, a także choinkowymi prezentami. Choć dawanie upominków jest niezwykle przyjemne, to czasem może zabraknąć na nie nowych pomysłów. Na szczęście z pomocą przychodzą książki, które sprawdzą się tu idealnie! Będą doskonałym prezentem dla każdego, dlatego warto już teraz rozejrzeć się za ciekawą literaturą.

Dlaczego książki to świetny prezent bożonarodzeniowy?

Prezenty na boże narodzenie zawsze przynoszą dużo radości i zachwytów, dlatego warto poświęcić nieco czasu na ich wybranie. Książki będą wyborem doskonałym, bo sprawdzą się zarówno dla małych dzieci, jak i dla młodzieży i dla dorosłych. Dla każdego da się znaleźć coś interesującego, więc już nie trzeba martwić się o to, że ktoś będzie niezadowolony ze swojego upominku. Dla najmłodszych dzieci świetnie sprawdzą się przeróżne książeczki z obrazkami oraz wszystkie te, które są interaktywne, na przykład “Na ryneczku” Doro Gobela i Peter Knorr’a. Literatura młodzieżowa rozwija się niezwykle prężnie i można tu znaleźć mnóstwo fantastycznych pozycji z różnych gatunków. Nie zabraknie młodzieżowych kryminałów, fantastyki, obyczajów czy nawet romansów. Książki dla dorosłych warto dobierać do zainteresowań samych obdarowywanych. Można wybierać wśród wielu reportaży, horrorów, literatury pięknej i wiele więcej.

Jakie książki sprawdzą się na prezent pod choinkę? 

Choć pod choinkę często wybiera się prezenty nawiązujące do święta, to przy książkach wcale nie musi tak być. O wiele lepiej sprawdzą się te pozycje, które będą po prostu ciekawe. Choć ciężko znaleźć jedną książkę, która spodoba się każdemu, to na szczęście na rynku dostępnych jest tak wiele historii, że każdy może być zadowolony. Na prezent świetnie sprawdzą się na przykład: 

– “Życie Violette” Valerie Perrin
– “Autoboyography” Christina Lauren
– “Dzienniki kołymskie” Jacek Hugo-Bader
– “Projekt Hail Mary” Andy Weir
– “Niespokojni ludzie” Fredrik Backman